Penzion a vinný sklep U Mlýnků

Penzion a vinný sklep „Vinařský dvůr u Mlýnků“ se nachází v obci Dolní Dunajovice, která je známá především svou bohatou vinařskou minulostí i přítomností. Kromě vlastní ubytovací části naleznete v areálu Vinařského dvora původní vinné sklepy s posezením a možností degustace přímo u sudu. Stáří celého sklepního prostoru je odhadováno na 300 let. Jeho součástí je také archiv s vinotékou, kde nabízíme možnost pronájmu boxů k trvalému uložení vín.

Vlastní obec Dolní Dunajovice disponuje výhodnou polohou na trase Brno – Vídeň a je vzdálena cca 8 km od hraničního přechodu Mikulov-Drasenhofen. Rozprostírá se v údolí, které z jedné strany uzavírá typická dominanta jižní Moravy – Pálava, z druhé je pak lemováno hřebeny Dunajovických vrchů, pod nimiž se nacházejí rozsáhlé vinohrady a četné vinné sklípky. Mezi nejrozšířenější odrůdy, které se v této oblasti pěstují, patří Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Chardonnay, Műller Thurgau, Ryzlink rýnský, Frankovka a Modrý Portugal.

Co se týká dostupnosti běžných služeb, ve vzdálenosti cca 100 m od Vinařského dvora se nachází zdravotní středisko (lékárna, praktický, dětský a zubní lékař), nákupní středisko (potraviny, průmyslové zboží, textil, obuv, mototechna), restaurace s diskotékou, kavárna a cukrárna. V obci se dále nachází i čerpací stanice PHM a autoopravna.

Máte zájem o naše služby?
Sdělte nám svá přání a my Vás budeme obratem kontaktovat.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o návštěvu našeho sklepa? Kontaktujte nás.