AKTIVNÍ POBYT

Co u nás sníte, to u nás také vyběháte. Na našem vinařském dvoře se samořejmě chutně jí a lahodně popíjí, ale příjemné posezení u prvotřídního vína není to jediné, co Vám můžeme poskytnout. Naopak, Dolní Dunajovice a jejich okolí nabízejí mnohá lákadla aktivního odpočinku.

Před našimi okny se nachází dětské hřiště a tenisový kurt. V obci naleznete také antukové tenisové dvorce a fotbalové hřiště.

Milovníky rybolovu, přírodního koupání, jachtingu, windsurfingu a dalších vodních sportů jistě potěší blízkost Novomlýnských nádrží, vzdálených necelé 3 kilometry.

Pokud máte rádi vodní atrakce či saunování, pak je Vám k dispozici vodní zábavní centrum Aqualand Moravia, které se nachází na břehu první Novomlýnské nádrže cca 5 minut cesty autem od Vinařského dvora. Využívá místního zdroje geotermální vody s léčivými účinky a nabízí řadu atrakcí pro malé i velké – 12 tobogánů, 7 bazénů, wellness zařízení, 9 saun, 2 restaurace a 4 bary.

Vodního veselí si můžete užít také na nedalekých koupalištích s různými atrakcemi v Mikulově, Březí a Hustopečích.

Četné turistické a cyklistické stezky Vás provedou líbeznou vinařskou oblastí, v níž se cílem Vaší cesty mohou stát například okouzlující vrcholky Pálavy, půvabná zákoutí Mikulova, Svatý kopeček či vyhlídka Turold. Historickou perlou našeho kraje je unikátní Lednicko – Valtický zámecký areál, zapsaný ve fondu památek UNESCO.